T260XW06 V3

| Panel Model | T260XW06 V3 |
|---|---|
| Panel Brand | AU Optronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260XW06 V3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 609.8×357.8 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 68% |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0/12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AU Optronics T260XW06 V3.
AU Optronics T260XW06 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics T260XW06 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics T260XW06 V3 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics T260XW06 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AU Optronics T260XW06 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics T260XW06 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics T260XW06 V3 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics T260XW06 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260XW06 V3"
- AU Optronics T260XW06 V3
- T260XW06 V3 datasheet
- T260XW06 V3 image
- T260XW06 V3 price
- T260XW06 V3 distributor

